SPINKA - Powołanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery

Powołanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery ma wspierać uczniów w podejmowaniu decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Rozpoczynamy rekrutację uczniów klas III gimnazjum do działań projektowych... (czytaj dalej)

Szanowni rodzice!

Drodzy uczniowie klas gimnazjalnych!

Kończąc gimnazjum stajecie wraz z rodzicami przed wyborem szkoły oraz kierunku dalszego kształcenia. Podjęcie decyzji o wyborze zawodu jest trudnym momentem w życiu.

Na tym etapie ważne jest wyposażenie młodego człowieka w umiejętności przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu, które rzutować będą na dalszy przebieg kariery zawodowej. Każdy  uczeń powinien poznać siebie i własne predyspozycje indywidualne, by móc wybrać prawidłowo. Bazując na zainteresowaniach oraz słabych i mocnych stronach, każdy z Was, powinien mieć możliwość realnej oceny własnych możliwości i ukierunkować się na dalsze kształcenie oraz przygotować się do podjęcia decyzji o wyborze zawodu. Powinien tego dokonać przy wsparciu doradcy zawodowego, nauczycieli, rodziców.

Powołanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery w małopolskich gimnazjach ma ułatwić szkołom wspieranie uczniów w podejmowaniu decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Lider projektu, Województwo Małopolskie, przewidział utworzenie SPIneK jako działanie systemowe, obejmujące wszystkie zainteresowane szkoły gimnazjalne z terenu województwa. Projekt realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 10, Działania  10.2,  Podziałania  10.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Gmina Miejska Kraków jest Partnerem projektu, który na terenie miasta będzie realizować 57 szkół – w tym również nasza. Uczestnictwo  projekcie jest darmowe i dobrowolne.

Drodzy uczniowie i rodzice!

Aktualnie rozpoczynamy rekrutację uczniów klas III gimnazjum do uczestnictwa w działaniach projektowych.  Uczniowie będą uczestniczyć w:

-zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doradcę zawodowego

-w konsultacjach indywidualnych kończących się przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania

-w Targach Edukacyjnych na Festiwalu Zawodów w Małopolsce(marzec 2018)

-innych formach działań przewidzianych w planie i harmonogramie.

Ważnymi uczestnikami procesu budowania ścieżki edukacyjno-zawodowej są rodzice, stąd będziemy Państwa zapraszać na spotkania i konsultacje oraz zachęcać do podejmowania działań wspierających funkcjonowanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery.

Rekrutacja uczniów klas trzecich gimnazjalnych potrwa do 20 września. Uczniowie klas drugich będą rekrutowani do projektu w drugim semestrze.

SPINKA - regulamin

Małgorzata Bączak, szkolny doradca zawodowy

2 października 2017

Lista uczestników projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego II” –  SPINKA (szkolny punkt poradnictwa i kariery)

klasy III, semestr  I

19. Monika Żurek
  20. Natalia Żyrkowska

14 DZ, 6 CHŁ

XVI „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie organizuje pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty XVI „Styczniowe spotkania gimnazjalistów” – imprezę o charakterze edukacyjno – wychowawczym, przygotowaną w szczególności z myślą o uczniach klas trzecich małopolskich gimnazjów, ich rodzicach oraz nauczycielach.

XVI „Styczniowe spotkania gimnazjalistów” odbędą się 18 stycznia 2018 r., w godz. 9.00 – 14.00 w budynku Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji przy ul. Ułanów 9 w Krakowie.

Zachęcamy do udziału w „Spotkaniach”, których najważniejszym celem jest pomoc gimnazjalistom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej na kolejnym etapie kształcenia. Można się będzie zapoznać z aktualnymi ofertami edukacyjnymi krakowskiego szkolnictwa technicznego.

Wstęp, jak corocznie, jest bezpłatny.

lista szkół technicznych