Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
lo43

Kontakt

Gimnazjum nr 35 im. Zofii Chrzanowskiej
ul. Limanowskiego 60/62, 30-534 Kraków
tel./fax: (12) 656-17-34
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
sekretariat czynny: pon. - pt. 8:00 - 15:00 (w wakacje czynny 9:00 - 13:00)

Wycieczka klas trzecich do Warszawy

Wszystkie klasy trzecie, wraz ze swoimi wychowawcami, odbyły trzydniową wycieczkę do Warszawy. 21 października 2015r., we wczesnych godzinach rannych, wyjechaliśmy do stolicy.
Jeszcze tego samego dnia zwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski, a następnie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszystkim bardzo się w nim podobało. Niezwykła ekspozycja dostarczyła nam wielu wrażeń, a ciekawe opowieści przewodniczki poszerzyły wiedzę historyczną. Późnym wieczorem mieliśmy okazję podziwiać pięknie oświetlony Stadion Narodowy.
Następnego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy samodzielnie odkrywać ciekawostki związane z różnymi dziedzinami wiedzy. Wiele osób odwiedziło je po raz pierwszy, dlatego były one bardzo podekscytowane. Atrakcyjność tego miejsca jest związana z możliwością odkrywania tajników świata nauki poprzez zabawę. Czas spędziliśmy tam wyśmienicie, sprawdzając swoje umiejętności w bardzo wesołej atmosferze. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Zamek Królewski. Jak słusznie zauważyli przewodnicy grup, nie jest łatwo zachwycić młodych ludzi przybywających z Krakowa - Miasta Królów Polskich. Może właśnie dlatego mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle interesującej lekcji muzealnej. Po raz kolejny podczas naszej wizyty w Warszawie został obalony stereotyp: zajęcia nie były nudne! Po południu, wraz z panią przewodniczką, poszliśmy na historyczny spacer po Starym Mieście. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchiwali anegdot dotyczących naszej stolicy, podziwiając w międzyczasie uroki miasta. Odwiedziliśmy również Park Łazienkowski, wraz z Pałacem na Wodzie i Pomnikiem Chopina, a także Krakowskie Przedmieście.
Trzeciego dnia czekała nas intrygująca wizyta w Sejmie RP oraz w jeszcze jednym niesamowitym miejscu, które znalazło się jako ostatnie wśród atrakcji przygotowanych na czas naszego pobytu w Warszawie - nowoczesnym architektonicznie i technologicznie- interaktywnym Muzeum Żydów Polskich,  robiącym na zwiedzających ogromne wrażenie.

Wszyscy świetnie się bawili, zwiedzając stolicę.

wawa 2

 

wawa 3