lo43

Sport

Drużyna koszykarzy naszego gimnazjum awansowała do finałów Mistrzostw Krakowa

We wtorek 13 grudnia na hali Com Com Zone w Nowej Hucie odbyły się zawody, które zadecydowały o awansie naszej drużyny. Trzynastka, jak widać okazała się dla nas bardzo szczęśliwa.

Najpierw wygraliśmy z jedną z ośmiu grup eliminacyjnych pokonując Szkołę Mistrzostwa Sportowego „Gortat” oraz publiczne Gimnazjum nr 9 z osiedla Teatralnego w Nowej Hucie.

3 Gortat 2 2 16:37

W półfinale nasza drużyna rozgromiła G32 z ul. Żabiej na Prokocimiu 34:4.

G35 – G32            34:4

B. Guzda                18

W. Kreft                6

T. Kubać                1

Ponadto grali: E. Glinka, A. Jurek, W. Bogacz i D. Wysocki.

Dzięki tym zwycięstwom nasza drużyna awansowała do finałów Krakowskiej Gimnazjady Młodzieży, które odbędą się w styczniu z udziałem ośmiu najlepszych zespołów gimnazjalnych w Krakowie.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Pechowy piątek trzynastego

Pechowy okazał się piątek trzynastego dla naszej drużyny koszykarskiej, której zabrakło jednej sekundy, aby awansować do najlepszej czwórki wśród krakowskich gimnazjów.

Ale po kolei. W półfinałowej grupie A obok naszego gimnazjum znalazł się ubiegłoroczny mistrz GM 76, a także GM 49, GM 21 i Społeczne Gimnazjum nr 8.

GM 49  -  GM 35 21:20

Ten ostatni mecz to prawdziwy horror. Decydował on o drugim miejscu w grupie A i awansie do najlepszej czwórki mistrzostw krakowskich gimnazjów. Mecz był bardzo zacięty i dramatyczny.

Po początkowym powadzeniu przez GM 49 4:0 mecz się wyrównał, raz prowadziła jedna, raz druga drużyna, a przewaga nie była większa niż dwa punkty. Prowadzenie zmieniło się kilkakrotnie, a na 20 sekund przed końcem meczu po rzutach osobistych wyszło na prowadzenie 17:16 GM 49. Nasza drużyna musiała więc wykonać akcje punktową, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Na dwie sekundy przed końcem meczu sfaulowany został A. Jurek, a ponieważ drużyna GM 49 popełniła już w tej połowie 5 takich fauli, Arek wykonywał dwa rzuty osobiste. Trafiając drugi rzut doprowadził do remisu. Jednak emocje trwały nadal, ponieważ w koszykówce nie ma remisów. Konieczna była 3-minutowa dogrywka, która podobnie jak cały mecz była niezwykle wyrównana i dramatyczna do ostatniej sekundy.

Podobnie jak w końcówce regulaminowego czasu gry, tak i w dogrywce drużyna GM 49 wyszła w końcówce na jednopunktowe prowadzenie 21:20 po dwóch celnych rzutach osobistych. Tym razem nasza drużyna miała 4 sekundy na przeprowadzenie skutecznej akcji. Mimo tak krótkiego czasu najpierw mógł trafić B. Kapustka, a później jeszcze Arek Jurek. Arek nawet trafił do kosza, jednak sędzia uznał że oddał rzut po syrenie oznaczającej koniec meczu i kosza nie uznał. Jak było naprawdę już się niestety nie dowiemy. W ten o to sposób po dramatycznym meczu awansowało GM 49.

5 SG 8 4 4 59:167

Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 5-6 wśród krakowskich gimnazjów, co jest niewątpliwie wielkim sukcesem naszej drużyny.